Stylowe urządzenie niewielkiej przestrzeni w domu czy mieszkaniu wbrew pozorom nie należy do prostych zadań. Aby osiągnąć zadowalający efekt i sprawić, aby wnętrze prezentowało się nie tylko przytulnie, ale również harmonijnie, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego przemyślane umeblowanie, ale również oświetlenie. Zatem co jest ważne podczas tworzenia kompozycji w małym pokoju? Przekonaj się zapoznając się ze wskazówkami przedstawionymi w naszym artykule!

Lampy najlepsze do oświetlenia małego pokoju – jakie oświetlenie wybrać?

Efektowny żyrandol czy wisząca lampa niekonieczne mogą okazać się dobrym wyposażeniem w niewielkim pomieszczeniu. Jako doświadczony dostawca akcesoriów domowych, uważamy, że najważniejszą zasadą podczas wyboru lamp do takich wnętrz jest optyczne powiększenie wybranego miejsca. Właśnie dlatego podczas ich zakupu warto zwrócić uwagę na to, aby odbijały światło do góry, co jest kluczowe do wizualnego podwyższenia sufitu, a tym samym otwarcia przestrzeni. W tym celu najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe lub plafony.

Rozłożenie oświetlenia w małym pokoju jako połowa sukcesu do osiągnięcia stylowego wnętrza!

Na co zwrócić uwagę podczas oświetlania małego pokoju? Nie tylko na odpowiedni wybór lamp, ale przede wszystkim ich umiejętne rozłożenie w pomieszczeniu. Jedna lampa może nie być wystarczająca, dlatego ważne jest, aby do głównego akcesorium sufitowego dobrać mniejsze kinkiety czy lampy podłogowe, które pomogą równomiernie rozjaśnić miejsce. Zwróć również uwagę na dobór drobnych akcentów w postaci podświetlanych półek czy świecących dekoracji harmonijnie komponujących się z pozostałymi lampami oraz stylistyką wnętrza.

Co jest ważne podczas oświetlania małych pokoi? Dowiedz się jakie lampy dobrać do tych pomieszczeń!

Wiesz już co jest ważne podczas oświetlania małego pokoju – czas wykorzystać tą wiedzę w praktyce! Oto kilka wskazówek, dzięki którym oświetlenie małego pokoju, takiego jak salon i przedpokój, stanie się bardziej intuicyjne!

  1. Postaw na silne rozjaśnienie jednej ze ścian przez co sprawisz, że wnętrze będzie bardziej proporcjonalne.
  2. Rozświetlając boczne ściany za pomocą reflektorów lub kinkietów możesz optycznie poszerzyć pomieszczenie.
  3. Do aranżacji wnętrz dodaj lustra, które odbiją światło i wizualnie powiększą przestrzeń.
  4. Do wąskiego i długiego pomieszczenia dobierz kilka drobnych kinkietów lub małych lamp sufitowych.