Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu nie jest salon, kuchnia czy sypialnie, ale przede wszystkim jadalnia, w której znajduje się stół. Ten niepozorny mebel znajduje się zawsze w centrum spotkań rodzinnych, imprez z przyjaciółmi czy ważnych świąt i rocznic. Właśnie dlatego warto odpowiednio go wyeksponować i sprawić, aby był dobrze oświetlony. Można to zrobić wieszając nad nim lampę, dzięki której dostarczysz wystarczającą ilość światła podczas wieczornych kolacji, układania puzzli z pociechami lub gotowania w pochmurny dzień. Dowiedz się jaki model lampy sprawdzi się w tym celu najlepiej i na jakiej wysokości powinieneś go zamontować!

Jaka lampa będzie najlepsza do jadalni? Wybierz model idealny do powieszenia nad stołem!

Bez względu na to czy poszukujesz lampy do jadalni czy kuchni warto zwrócić uwagę na najważniejsze cechy takiego oświetlenia. Kupując takie akcesoria skup się na tym, aby dawały ciepły i przytulny blask, który nie będzie męczył wzroku nawet podczas długiego czasu spędzonego przy stole. Przydatną funkcją może być również regulacja jasności umożliwiająca stworzenie nastrojowego klimatu w pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o wykończenie lampy powieszonej nad blatem kuchennym najlepiej postawić na niezbyt małe i jednocześnie nie za duże klosze z otworem, dzięki któremu światło będzie padać bezpośrednio na blat.

Dowiedz się, na jaką wysokość najlepiej powiesić lampę nad stołem tak, aby zapewniała Ci wygodę i funkcjonalność!

Nie wiesz na jaką wysokość powiesić akcesoria do jadalni? Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie regulowane oświetlenie nad stołem, którego wysokość dostosujesz w zależności od swoich potrzeb. Jeżeli jednak nie znajdziesz takich urządzeń pamiętaj, ż akcesoria powinno montować się maksymalnie na 60 cm nad blatem tak, aby wstając od niego nie potrącić, a tym samym nie uszkodzić klosza.

Jedna, dwie, a może trzy lampy nad stołem? Przekonaj się, jakie kompozycje oświetlenia wyglądają stylowo i będą pasować do Twojego wnętrza!

Wiesz już na jakiej wysokości powiesić lampy w jadalni nad stołem? Czas na zakup akcesoriów i decyzję o ilości wyposażenia do montażu! W zależności od długości i wielkości blatu możesz postawić nawet na kilka kloszy, które nadadzą nowoczesnego charakteru Twojemu wnętrzu.