est funkcjonalnym meblem, którego głównym zadaniem jest oddzielenie kuchni od jadalni lub salonu oraz miejscem, przy którym nie tylko przygotujesz i zjesz pyszne posiłki, ale także zasiądziesz ze swoimi gośćmi podczas domówki. Barek to wyposażenie idealne dla osób, które są duszami towarzystwa i zależy im na stworzeniu półotwartej przestrzeni w swoim domu lub mieszkaniu. Montaż i wybór takiego umeblowania to jedno, ale równie ważną kwestią jest zakup odpowiedniego oświetlenia, które zainstalujesz nad blatem. Przekonaj się jakie lampy z oferty naszego sklepu najlepiej sprawdzą się w tej roli i poznaj najważniejsze zasady dotyczące ich rozmieszczenia!

Lampy wiszące nad barek – uniwersalne i eleganckie oświetlenie nad blat!

Poszukujesz oświetlenia, które zamontujesz nad blatem wyposażenia dzielącego kuchnię i salon? Najlepszym i jednocześnie najprostszym rozwiązaniem będą lampy wiszące z abażurami lub kloszami. Wybierając więcej niż dwa dodatki możesz stworzyć elegancką kompozycję – wystarczy ułożyć je w linii prostej nad ławą barku. Takie rozwiązanie to również funkcjonalność i ogromna wygoda ze względu na możliwość montażu obniżanych akcesoriów z regulowaną długością przewodów.

Postaw na nowoczesne rozwiązania w swoim domu i wybierz halogeny lub oświetlenie LED nad barek!

Jakie lampy nad barek wybrać do nowoczesnego wnętrza? Listwy z żarówkami LED lub halogeny w stylowych oprawach! Takie rozwiązanie będzie najlepsze, jeżeli zależy Ci na montażu minimalistycznego oświetlenia, które nie będzie rzucać się w oczy, a jednocześnie zapewni dostęp do odpowiedniej ilości światła podczas wykonywania codziennych czynności w kuchni lub odpoczynku w salonie.

Wskazówki dotyczące montażu lamp nad barkiem – na co zwrócić uwagę rozmieszczając oświetlenie nad blatem?

Wiesz już jakie lampy nad barek będą najlepsze, ale co z ich montażem? Oto kilka rad dotyczących instalacji oświetlenia, które wybierzesz z oferty naszego sklepu!

  • Dobierz wysokość oświetlenia tak, aby nie przeszkadzało ono przy takich czynnościach, jak gotowanie, sprzątanie czy podczas siedzenia przy barku,
  • stałe oświetlenie na listwie lub w formie halogenów zainstaluj na suficie lub bezpośrednio na blacie, jeżeli chcesz osiągnąć subtelny efekt,
  • lampy wiszące najlepiej zamontować od 60 do 80 cm nad blatem w zależności od jego przeznaczenia.